0850 303 9 777|Şubelerimiz

Cakarta Hakkında


Ülkenin başkenti ve kalbi, bir dünya kenti niteliği taşıyan Cakarta kenti, bir adalar devleti olan
Endonezya’da Cava Adası’nın kuzeybatı kıyısında yer alıyor. Ülkenin en büyük yönetim, ticaret, finans merkezi ve önemli bir liman...
 
Modern görünümü, Cakarta’nın yeni kurulmuş bir şehir olduğu imajı yaratmasın. Çok eski bir yerleşim yeri ile karşı karşıyayız. 4. yy’da Sunda Kelapa adı ile kurulan bu şehir, daha sonra Jayakarta, kolonyal dönemde Batavya ve nihayetinde Cakarta adıyla yaşamaya devam eder.
 
Bugün 24 saat yaşayan, kalabalık, kolayca kaybolabileceğiniz, trafik derdi olan şehri yakından tanıdıkça sevmek kaçınılmaz bir sonuç oluyor. Alış veriş yaparken, Uzak Doğu’ya özgü farklı tatları denerken, şehrin canlı gece yaşamının kapısını aralarken sizi asla hayal kırıklığına uğratmıyor. Sıcakkanlı insanları da gezinize ayrı bir renk katıyor.
 
Jakarta Pusat olarak adlandırılan şehrin merkezinde Endonezya’nın ikonik bağımsızlık anıtı yer alır. Hemen yakınlarda bugün bir başkanlık konutu olarak ve resmi günlerde kullanılan, etkileyici görünümü ile Merdeka Sarayı bulunuyor. Bağımsızlık Anıtı’ndan kolayca ulaşılabilecek ikinci bir nokta, Ulusal Müze... Dünyanın en büyük camilerinden Mescit İstiklal, Cakarta Katedrali görmeye değer yapılar... Taman Fatahilllah, Fatahillah Meydanı, şehrin Kolonyal Dönem mimarisinin görüldüğü, bir başka görülmeye değer noktası. Burası Eski Cakarta Bölgesi... Çağdaş sanat sevenler Müze Macan’ı kaçırmasınlar.
 
Cakarta’dan tekneyle Bin Adalar adı verilen tropikal adalar cenneti Seribu Adaları’na gitmek de mümkün.