0850 303 9 777|Şubelerimiz

Muğla Hakkında


MÖ 3000 yıllarına uzanan tarihinde Muğla, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi, kültürel değerleri, plajları, koyları, kanyonları ve mağaraları ile dikkat çeken kent, ılıman iklimi ile her mevsim gezginleri ağırlar.

Örenyerleri, sit alanları, tapınakları, kaleleri, antik kentleri ve müzeleri ile kentte tarihin gizemi keşfedilir. Eşsiz doğası ise nefes keser Muğla’nın… Fethiye, Marmaris, Bodrum koyları, vadileri, körfezleri ve plajları, hem turkuaz suları hem de tertemiz havası ile tatilcileri kendine hayran bırakır. Misafirperver Muğla halkının da her daim güleryüzlü olması, mutlu bir tatil geçirilmesinde en büyük etkendir. Dalaman ve Milas-Bodrum uluslararası havalimanları ile deniz hudut kapılarından kente rahatlıkla ulaşım sağlanır.

Bembeyaz badanalı, simgeleşmiş bacaları, kırmızı kiremitli, rengarenk çiçekleri ve yemyeşil bahçeleri ile Muğla evleri sizi adeta içine çeker. Arnavut kaldırımlı daracık Muğla sokaklarında kendinizi kaybedersiniz.

Deniz kenarına serpilen sofraların tadı ise bambaşka olur. Balığı, bademi ve deniz ürünleri ile nefis bir mutfak sizi bekler. Ama yöresel mutfakta yer alan çökertme kebabı, kabak çiçeği dolması, kefal dolması, taratorlu börülce ve ahtapotlu pilavın yeri ayrıdır.