0850 303 9 777|Şubelerimiz

Napoli Hakkında


İtalya’nın Campania Bölgesi’nin başkenti olan Napoli, Roma’nın güneyinde bir Akdeniz kenti. Kendisiyle aynı adlı körfezde yer alıyor. Napoli’nin tarihi merkezi, UNESCO kültür mirası alanlarından biri... Napoli sokakları size günlük yaşamın tam içinde olduğunuzu, kentin bir parçasına dönüştüğünüzü hissettiriyor.

Akdeniz üzerindeki mükemmel konumu nedeniyle bu kent, su sporları için çok elverişli. Su altında kalmış ve oldukça iyi korunmuş durumdaki Baia Antik Kenti görmeye değer bir manzara oluşturuyor. Kente yakın Procida, Ischia ve Capri gibi güzel Akdeniz adaları için de yakın bir nokta.

Napoli’de anmadan geçilemeyecek iki önemli arkeolojik alan var. Bunlardan başta geleni Pompeii ve daha sonra Herculaneum. Pompeii deyince Napoli'nin Vezüv Yanardağı’na çok yakın bir mesafede yer aldığı anlaşılmış olmalı. MS. 79’da patlayan Vezüv’den yayılan kül ve lavlar, Roma şehirleri Herculaneum ve Pompeii’deki binlerce insanı hazırlıksız yakalamış ve bu iki kentteki yaşamı sonsuza kadar dondurmuş. Kaçmaya çalışırken oldukları yere yığılmış ve taşlaşmış insanları ve günlük yaşamlarına dair detayları gözlerinizle görmek şaşırtıcı ve biraz da ürpertici!

Napoli, odun ateşinde pişmiş Napoliten Pizza’nın en güzelini tadabileceğiniz yer. Pizza Margarita’nın ana vatanı. Benzersiz süt tadıyla Mozzarella da Napoli seyahatine mutluluk katan detaylardan!