0850 303 9 777|Şubelerimiz

Rotterdam Hakkında


Hollanda'nın ikinci büyük şehri, bir metropol ve çok hareketli bir liman kenti, Rotterdam. Liman işlevini yüzyıllardır sürdüren kent; ülkenin, hatta Avrupa'nın, en eski ve en büyük limanlarından biri... Rotterdam, bir kanal yoluyla Kuzey Denizi'ne, açık denize bağlanıyor. Liman boyunca yapılacak bir Spido tekne turu, kentin ruhunu yakalamanıza yardımcı oluyor.

Bu eski liman, aynı zamanda gökdelenlerin boy gösterdiği modern bir metropol. Mimari olarak yeniliğe açık bir kent ve bu yeni bir özellik değil. Bunun en açık kanıtı, 1920 gibi çok erken bir tarihte, bir kahve-çay-tütün fabrikası olarak yapılan Van Nellefabriek Ticaret Merkezi'nin, öncü tasarımı nedeniyle UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edilmesi. Piet Blom tarafından tasarlanan ünlü Küp Evler, renkli tasarımı ile ışığa göre alev almış gibi bir izlenim veren Calypso Binası, şehri çok yukardan izleyebileceğiniz 185 metrelik Euromast, taze meyve-sebze-çiçek arayınca soluğu alacağınız devasa kapalı pazar Markthal ve dahası, bu zenginliğin farklı birer öğesi...

Rotterdam renkli ve hareketli gece yaşamı, parlak tarihi ve kültürel mirası, alışveriş mekanları ile Hollanda'nın dünü ve yarınını bir arada gözler önüne seriyor.