0850 303 9 777|Şubelerimiz

Aksaray Hakkında


Büyüleyici Kapadokya’nın en çok turist çeken kentlerinden Aksaray, 11 bin yılık tarihi boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır ve çatısı altındaki yapılarda halen bu medeniyetlerin izlerini taşımaktadır.

Kendine özgü dokusu ile keyifli bir tatil planlayanların adresi olan Aksaray, Ihlara ve Güzelyurt Vadileri ile doğa yürüyüşlerine kucak açarken; balon turları ile görsel bir şölen sunar. Kapadokya’nın oluşumunu sağlayan görkemli ve ihtişamlı Hasandağı, dağcılığa ve kayağa ilgisi olan sporcuların uğrak yerlerindendir. Bahar geldiğinde Hasandağı’ndan sırayla uçuşan yamaç paraşütleri, göğü renklendirerek şehirde kusursuz bir manzara yaratır. 

Fotoğraf tutkunlarının gözde adreslerinden biri olarak anılan Aksaray, sınırları içinde bulunan vadileri, gölleri, camiileri, türbeleri ve tarihi yapılarıyla seyahatseverleri dört mevsim konuk eder.

Aksaray’a yolu düşenlere yöresel tatlardan sıkma, Aksaray tava, yoğurt çorbası, papara, bamya çorbası, ayva dolması, şepe, pelte, kuskus, çullama, dolma mantı ve dolazın tadına bakmaları önerilir.