0850 303 9 777|Şubelerimiz

Bursa Hakkında


Bilinen tarihi 7 bin yıl öncesine dayanan, bir dönem Osmanlılara başkentlik eden, Mustafa Kemal Atatürk’ün en fazla ziyaret ettiği illerden, Türkiye’nin dördüncü büyük kenti Bursa… Tarihi camiileri, medreseleri, hamamları, türbeleri, külliyeleri ve kiliseleri ile Bursa adeta bir açıkhava müzesini andırır.

Modern şehir hayatı içerisinde yer alan tarihi, kültürel ve doğal dokusu ile Türkiye’nin en özel şehirlerinden biridir. Her mevsimde dinamik kalmayı başaran Bursa, Oylat’tan Gölyazı’ya, İznik Gölü’nden Uluabat Gölü’ne, Mudanya’dan Gemlik’e, İnegöl’den Orhangazi’ye turizmi hep canlı tutar. Bursa Hayvanat Bahçesi, en sık ziyaretçi alan yerlerden biridir. Kuş Cenneti gözlemciler ve profesyonel fotoğrafçıların ilgi odağı olurken, Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan Uludağ kayakseverlere keyifli bir kış sezonu yaşatır.

Dünyaca ünlü havlularıyla tanınan Bursa’yı ziyarete gelen birçok insan dönmeden önce, ünlü havlulardan edinir. Bursa’nın lezzeti ülke çapında nam salan İskender kebabı, İnegöl köftesi, kayhan pideli köftesi, kestaneli tatlıları ve Kemalpaşa tatlısını yemeden şehirden ayrılmamak en doğrusu!