0850 303 9 777|Şubelerimiz

Ordu Hakkında


Orta Karadeniz şehirlerinden biri olan Ordu, uzun bir Karadeniz sahil şeridine sahiptir. Binlerce yıllık geçmişinde pek çok kavme sığınak olan bu şehir, pek çok tarihi yapıyı günümüze taşımıştır. Kaleler, camiler, kilise ve türbeler, Ordu’da kültür turizminin nabzını tutan yapılardır. Karadeniz’e dökülen dere ve ırmakların üzerine özenle yerleştirilmiş gibi duran tarihi köprüler, şehrin siluetine güzellik katar.

Ordu’nun kültürel geçmişi kadar doğası da dikkat çeker. Ordu, yaylaları, ormanları, plajları ile Türkiye’nin cennet köşelerinden biridir. Boztepe mevkiinde kentin hemen hemen tamamını içine alan eşsiz manzara izlenebilir. Perşembe ilçesindeki Yason Burnu’nda gün batımını seyretmek de ayrı bir keyif verir. Perşembe Yaylası’nda akarsuların çizdiği muhteşem menderesler, tablo üzerine resmedilmiş gibi büyüleyicidir.

Türkiye’deki fındık üretiminin büyük bir kısmı Ordu’da gerçekleşir. Şehirde fındıklı ürünler ve çikolata üreten fabrikalar bulunur. Ordu’nun yemyeşil yaylalarında üretilen aromatik bal da oldukça lezzetlidir. Ceviz helvası, pidesi, hamsisi, turşu kavurması ve karalahanalı yemekleri meşhurdur.